AnaSayfa
Video
Notalar
Ben Kimim
Fotoğraf Albümü
İletişim
 Oğuzhan OSMANLIOĞLU KİMDİR ? Ne yer içer, nasıl yaşar ?

1992 yılında gitara başladı. Örnek ve çok yetenekli bir öğrenciydi, tüm öğrenci konserlerinin kurtarıcısıydı. İlk konserini 1993'te verdi. Çevresi onun hep ünlü bir gitarist olmasını istedi, gitaristte olmadı ünlüde olmadı.

1996'da MSM gitar bölümünü ve AIBU İşletmeyi Bölümünü kazandı, fakat ailesini kıramadı üniversiteyi tercih etti/ettirildi. MSM'ye gelip geçerken uzaktan bakmakla yetindi...

Hem üniversiteye devam etti hemde müzik faaliyetlerine devam etti. Üniversitenin müzik bölümünde, özel bir dershanede gitar dersleri
verdi, öğrenciler yetiştirdi. Pek çok arkadaşına yardımcı oldu.

Öğrenci Konseri, ISTANBUL,1993
Atatürk Kültür Merk., Italyan Kültür Merk., Izzet Baysal Üniversitesi Kültür Merk., Pera Büyük Salon, Marmara Lisesi, Bolu Güzel Sanatlar Lisesi vb. salonlarda konserler verdi ve çeşitli topluluklara sayısız dinleti yaptı. Gece klüplerinde asla müzik yapmadı fakat yapanları dinlemeye gitti.

Gitar eğitimi sırasında internetten çok faydalandı ve Türkiyede ilk flamenco gitar sitesini kurdu. Sonrasında web dünyası da çok ilgisini çekti ve daha iyi bir gitar sitesi yapmak için kendisini o kadar geliştirdi ki iki yıl sonunda web programcısı oldu. Daha sonra güvenlik, e ticaret  network, grafik, sosyal medya gibi konularda geliştirdi.

Derste...
Onlarca şirkete web siteleri yaptı, onlarca web uygulaması yazdı, fakat bu işlerin içinde o kadar boğuldu ki, hala kendisine istediği gibi bir site yapamadı.

Yıllar geçti, arasıra yeni parçalar öğrendi, bildiklerini unutmadı, unuttuklarını tekrar hatırladı...

Çoğu zaman hazır transkripsiyonlardan faydalandı, fakat bazı Türk Halk ezgilerinin gitara düzenlemelerini de yaptı, diğer düzenlemeleri de takip etti. Fülüt-Gitar gibi Bağlama-Gitarın da iyi bir ikili olduğunu gördü ve çalışmalarının arasına bağlamayı da dahil etti.

Araştırma geliştirme :))

Ilgaz Benekay, Doğan Cankudan gitar eğitimi, Özcan Özbek, Naci Madanoğlundan solfej ve armoni dersleri aldı. Yetenek ve potansiyelini müzik alanında değerlendirebilecekken, anladı ki profesyonel olarak gitar çalarsa zevk alamayacak ve gitara ilgisi azalacaktı, oysa hobi olarak çaldığı sürece bu heyecanı hiç kaybetmeyecekti. Seçimini bu yönde yaptı.

Ticaretten kazandı, gitarda tüketti, yedi içti gününü gün etti. Gitardan hiç sınava girmedi, hiçkimse zorla parça çaldıramadı ama onun zorla dinlettiği anlar oldu :)


Her öğrenci gibi imza almaya kulislere gitti Juan Martin, Paco Pena gibi dünyaca ünlü gitarsitlerden Ispanyaya eğitim almak üzere davet edildi, bugün hala "acaba gitsemiydim" sorusu kafasını arasıra meşgul eder.


Grup Sentez, IBU Kültür Mekz./BOLU,1998

Kimyevi Maddeler üretimi ve ithalatı yapan bir şirket kurdu, korudu, büyüttü, geliştirdi. Hala amatör bir gitarist ama pek çok profesyonelden temiz bir tekniği var...

                                                        Oğuzhan Osmanlıoğlu,
                                                                             2004.

Provadayken...
     S?k?a sorulan sorular - Ben Kimim - Foto?raf Alb?m?Facebook sayfam - Youtube kanal?m

pompy wtryskowe|cheap huarache shoes| bombas inyeccion|cheap jordans|cheap air max| cheap sneaker cheap nfl jerseys|cheap air jordanscheap jordan shoescheap jordanscheap wholesale jordans